نشست های هفتگی: بررسی کتاب “هفت عادت مردمان موثر” – ۳۰ مرداد ۱۳۸۶

۱۳۹۷/۰۸/۱۴

۱۰:۳۸ ب٫ظ

گزارش نشست به تاریخ   ۳۰ مرداد ۱۳۸۶    به دبیری ساسان و کمک دبیریسعید
زمان شروع نشست و همراهان حاضر :
نشست هفتگی گروه نیک اندیشان از طرف باشگاه نشست هفتگی در روز سه شنبه سی ام مرداد هزار و سیصد و هشتاد و شش در ساعت پنج وسی دقیقه ی بعد از ظهر به دبیری ساسان و کمک دبیری سعید و با حضور آقایون و خانوم ها سینا، ساسان، بردیا، ناهید، سعید، آرزو، و حمید آغاز شد. در این نشست طبق روال برنامه های باشگاه نشست هفتگی نوبت به بررسی کتاب “هفت عادت مردمان موثر” رسید. ابتدا آیین نشست توسط همراهان به صورت جمعی یاداوری شد
معرفی کتاب – توسط : –
گوینده سخن زیبا : –
نکات قابل ذکر :
در این نشست طبق روال برنامه های باشگاه نشست هفتگی نوبت به بررسی کتاب “هفت عادت مردمان موثر” رسید. ابتدا آیین نشست توسط همراهان به صورت جمعی یاداوری شد

همان طور که از قبل ساسان قسمت هایی از کتاب را برای دوستان مشخص کرده بود هر کسی در نوبت خود به بیان نکات آن بخش از کتاب که به عهده ی او بود بر آمد و به علت غیبت سیاوش و فریبرز هم ساسان بخش هایی را که مربوط به آنها بود خواند.

در ادامه ی برنامه فروغ، نینا، مهسا و حامد به جمع همراهان پیوستند.

گفت و شنود آزاد با موضوع : کتاب هفت عادت مردمان موثر
در این جلسه در مورد عناوین “از درون به بیرون” ، “اخلاقیات شخصیت و اخلاقیات منش” ، “عظمت اصلی و عظمت فرعی” ، “تاثیر برداشت” ، “قدرت نغییر برداشت” ، “دیدن و بودن” ، “برداشت مبتنی بر اصول”، “اصول رشد و دگرگونی” ، “مشکل نگرشی است که نسبت به مشکل داریم” ، “سطح تازه ای از تفکر” ، “توصیف عادت ها”، “پیوستار بلوغ” ، “توصیف موثر بودن” ، “سه نوع سرمایه” ، “قابلیت تولید سازمانی” ، “شیوه ی کاربرد این کتاب ” و ” آنچه می توانید انتظار داشته باشید” از کتاب هفت عادت مردمان موثر بحث شد.در زیر نکاتی از گفته های دوستان آمده است که به منظور تفهیم بیشتر می توانید به بررسی کتاب “هفت عادت مردمان موثر” بپردازید.

-ما ایرانی ها بیشتر در کارهایمان نتیجه گرا هستیم و فقط به دنبال نتیجه هستیم.

-کارایی بر دو قسم است: تولید و قابلیت تولید. ما برای داشتن حد اکثر کارایی می باید تعادلی میان این دو قطب ایجاد کنیم و گر نه زیاده روی در هر کدام از این دو مورد موجب شکست ما خواهد بود
.
– مکتب ها و نهضت های اجتماعی بیشتر به دنبال استقلال هستند ولی در این کتاب بزرگترین آرمان ” اتکای متقابل” است که مرحله ای فراتر از استقلال است

-وقتی تعداد کسانی که به استقلال رسیده اند زیاد شود آنها می توانند در کنار هم گرد ایند و در یک همکاری تیمی” اتکای متقابل” را به وجود آورند

-استقلال سه جنبه دارد:جسمی،ذهنی و عاطفی . آن کسی به استقلال رسیده که در هر سه ی این موارد وابسته به دیگری نباشد.

-برای رسیدن از اتکا به استقلال بررسی سه عادت اول این کتاب و برای رسیدن از استقلال به اتکای متقابل سه عادت دوم کتاب پیشنهاد می شود.

-دست شستن از آنچه که اکنون هستیم برای رسیدن به آنچه که میخواهیم برسیم لازم است

-عادت های موثر الگوها و اصولی هستند که درونی شده اند

-ایجاد عادت نقطه ی تلاقی برخورد سه عامل دانش(برداشت نظری ما و دانستن اینکه چه باید کرد) ، مهارت (چگونگی انجام کار) و اشتیاق(انگیزه و میل به انجام ان کار) است.

-هنگامی که اندیشه بکاریم عمل درو می کنیم، هنگامی که عمل بکاریم عادت درو می کنیم، اگر عادت بکاریم منش درو می کنیم و آن وقت که منش بکاریم تقدیر درو می کنیم.

-مسائل و مشکلات را از درون به بیرون حل کنید و به جای اینکه برای مشکلاتتان مقصر خارجی پیدا نکنید ریشه ی آن را در درون خودتان جست و جو کنید.

-همواره مشکلات در همان سطحی که به وجود می آیند قابل حل نیستند.

– هر موقعیتی مناسب برای آموزش نیست

-وقتی کسی هنوز مالکیت را تجربه نکرده نمی تواند مشارکت را تجربه کند.

-اخلاقیات شخصیت خلاف سیر طبیعت است چون بین آن چیزی که می خواهیم به آن برسیم و آن چیزی که هستیم فرایندی وجود دارد به نام پرورش. که این فرایند در اخلاقیات شخصیت حذف شده است.

-اخلاقیات شخصیت راحت به دست می آید و راحت هم از دست می رود.

-اصول همان ارزش ها نیستند،اصول مانند یک منطقه است و ارزش ها نقشه ی آن منطقه.خود منطقه همواره امری بدیهی است اما نقشه ی منطقه انواع مختلف دارد.

-انسان باید در ابتدا اثر بخش باشد سپس به فکر کارایی بیفتد اخلاقیات منش نیز بیشتر به اثر بخش بودن توجه می کند.

زمان پایان نشست :
برنامه نشست آینده :

 

قبلیبعدی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*