۲ اردیبهشت ۱۳۸۳

۱۳۹۶/۰۹/۰۵

۱۰:۵۲ ق٫ظ


سینا یاوریان

موضوع: مرامنامه – غیبت

دبیر: بردیا

این جلسه با حضور آقایان و خانمها پویا-ایمان-شفق-بردیا-بهنوش-سینا و شکیبا با دبیری بردیا شروع شد.در آغاز پیش از شروع جلسه در رابطه با موضوع “پشت سر کسی حرف زدن” صحبت می کردیم. که بردیا با آغاز جلسه رو اعلام کرد.و به پیشنهاد دوستان از بین دو موضوع ۱-مرامنامه۲-پشت سر کسی حرف زدن برای صحبت کردن و بحث کردن رای گیری به عمل آمد که موضوع مرامنامه انتخاب شد. و قرار بر این شد که اگر وقتی باقی ماند در مورد موضوع دوم هم حرف بزنیم.

در آغاز سینا گفت که مرامنامه رو باید وقتی که اعضا به ۲۰ نفر رسیدن بنویسن و الان زمانش نیست.که مرضیه گفت در آن صورت نوشتن مرامنامه سخت تر می شودو رسیدن به توافقی بین ۲۰ نفر عضو کار دشواری هست. و سینا هم در جواب گفت که اعضای آینده که یه دفه وارد گروه نمی شوند و ما کار سختی رو انجام نمی دهیم.بردیا هم در تایید حرف سینا گفت که الان وقت حرف زدن راجب مرامنامه نیست ولی به خاطر اینکه با این موضوع آشنا بشیم و از همین الان بدونیم که می خوایم چه کار بکنیم راجبش صحبت بکنیم و خیلی جدی واردش نشیم.

در این جلسه کار نیک واندیشه نیک برای گنجانده شدن در مرامنامه به صورت زیر تعریف شد:

کار نیک :-عملی است که برای من و همه افراد جامعه سودمند باشد.

– اندیشه نیک : اندیشه ای است که عمل به آن اندیشه برای من و دیگر افراد جامعه سودمند باشد.

– از هستها(رئالیسم) شروع کنیم و به ایده آلیسم برسیم.

——————————————————————–

موضوع دوم: پشت سر کسی حرف زدن….

در این مورد راجع به عواملی که موجب این عادت می شود صحبت شد اینکه دو نفری (چند نفری ) که پشت سر نفر سوم حرف می زنند با نفر سوم راحت نیستند و به همین خاطر با کسی که با او راحت هستن پشت سر نفر سوم حرف میزنند. و دیگر اینکه قدرت و قابلیت نه شنیدن را نداریم و به این خاطر پشت سر کسی که به ما نه گفته حرف میزنیم. و دیگر اینکه به عنوان یک سرگرمی به آن نگریسته می شود و به عواقب آن فکر نمی شود.

———————————————————————

در پایان تصمیم گرفتیم که بحث نیک اندیشی را حذف کنیم و بحث چگونه اندیشی رو جایگزین کنیم.

در این جلسه تصمیم گرفته شد که جلسه بعدی را هم در مورد مرامنامه صحبت بکنیم وقرار بر این شد که دوستان در آغاز جلسه جمله هایی را که از پیش یادداشت کرده اند نکات مهم خود را خوانده و پس از همفکری با همدیگراصول مرامنامه را کاملتر کنیم و سپس به تعریف و روشن کردن کلمات مبهم در آن بپردازیم.

پایان جلسه

قبلیبعدی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*