نشست های هفتگی:معرفی کتاب فروغ خاور -ارتقاء خود- ۲۰ شهریور ۱۳۸۶

۱۳۹۷/۰۸/۱۴

۱۱:۲۱ ب٫ظ

امتیاز خود را ثبت کنید
[مجموع: ۰ میانگین امتیازها: ۰]
گزارش نشست به تاریخ   20 شهریور 1386    به دبیری فريبرز و کمک دبیری فائزه

زمان شروع نشست و همراهان حاضر :

نشست این هفته گروه نیک اندیشان با معرفی کتاب فروغ خاور و بحث پیرامون ارتقاء خود. با حضور به ترتيب خانمها و آقايان : فريبرز ، نينا ، برديا ، مهديه ، فائزه ، فرناز ،سينا ، شهاب ، فروغ ، مهسا ساعت 5.25 دقيقه رسمي گرديد و آئين نشست به همراهي همراهان مرور شد .

معرفی کتاب فروغ خاور توسط : برديا

كتاب فروغ خاور كتابي در رسته شناخت مي باشد و از جمله موضوعات بررسي شده ميتوان از تمدن آريائي و دنياي باختر و هندوستان، برهما و برهمن ، زندگي بودا و كيش بودائي نام برد .
در كتاب فروغ خاور به دسته بندي رنج به پنج چشمه و راه هاي نابودي هر كدام كه بكمك هشت پيشراه پاكي صورت مي پذيرد، پرداخته شده است و غايت آن زندگي شادمانه در زنجيره عشق و دوستي رها از هرگونه دشمني و كينه و انتقام مي باشد .

گوینده سخن زیبا : همه همراهان

بعد از معرفی کتاب فروغ خاور طي پيشنهاد سينا پس از راي گيري تصميم گرفته شد در اين جلسه نشست ، همراهان خود در بخش ارائه سخن زيبا به ايراد مطلب بپردازند. گزيده اي از سخنان به شرح ذيل مي رسد :
مهديه : مثل اشك تمساح ريختن .ترشح اشك تمساح بعلت خاصيت چسبندگي باعث جذب حشرات مي شود .
برديا : در نقش وحدت ، بيان داستان ما ده نفر بوديم تنها، آنها ۳ نفر بودند همراه .
مهسا : مثل دست گل به آب دادن
نينا : چندين جمله كوتاه و زيبا از جمله : از اين نترسيد كه زندگيتان تمام شود ، از اين بترسيد كه زندگيتان شروع نشود . ۲- كسي كه دائم مي خواهد ديگران برايش كف بزنند خوشبختي اش را در دست ديگران قرار داده است . و ….
نکات قابل ذکر :

گفت و شنود آزاد با موضوع : ارتقائ خود

در بخش گفتگوی آزاد ابتدا آیین بحث با همراهی همراهان بیان شد.
– ارتقاء از درون هر شخص شكل مي گيرد و رشد ميكند كه لازمة آن تفكر و تأمل مي باشد .- تنها علاقه به شنيدن سخنراني نشانه تنبلي است از آنجائي كه صحبت كردن درباب موضوعات بمراتب آسان تر از عملي نمودن آنها مي باشد گروهي در بخش خطابه استاد شده اند و گروهي ديگر در نقش شنونده منفعل .- هنگام روياروئي با مسائل مهم ، نمي توانيم با همان تفكري كه مسائل و مشكلات را به وجود آورده ايم ، آنها را حل كنيم .
– مشكل در نگرش ما به مشكل است .- عوامل ارتقاء : همراهان از تجربه شخصي در ” گروه بودن ” شان صحبت نمودند و نقش بسزاي اين گونه ” بودن ” را در در پيشرفتهاي مختلف خود برشمردند . هر يك تاثير عميقي را خاطر نشان شدند ژرفاي آن تنها برخودشان آشكار است .
زمان پایان نشست :
جلسه نشست در ۷:۳۰ دقيقه خاتمه يافت
برنامه نشست آینده :
مسئوليت هاي پذيرفته شده همراهان طي هفته آتي به اطلاع مي رسد

 

قبلیبعدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*