نشست های هفتگی: پیشرفت خود – کتاب دردجاودانگی – ۱۶ مرداد ۱۳۸۶

۱۳۹۷/۰۸/۱۴

۱۰:۲۸ ب٫ظ

امتیاز خود را ثبت کنید
[مجموع: ۰ میانگین امتیازها: ۰]
گزارش نشست به تاریخ   16 مرداد 1386    به دبیری هدا و کمک دبیریبرديا
زمان شروع نشست و همراهان حاضر :
نشست حول موضوع پیشرفت خود و با گردهم آمدن به ترتيب خانمها و آقايان فائزه-ناهيد-زهرا(مهمان ناهيد)-برديا-هدا-ساسان-پويا-سينا-حميد-سعيد در ساعت ۵ آغاز و در ساعت ۵:۲۰ دقيقه رسمي گرديد و آيين نشست براي حاظران خوانده شد.
سعيد در همان چند دقيقه آغاز نشست از نشست خداحافظي كرد.
معرفی کتاب درد جاودانگي توسط : فائزه
اين كتاب كه نوشته ميگل داونامونو است. اين كتاب يك كتاب در رسته عرفاني – فرهنگي – خودشناسي بوده كه نويسنده سعي در تشويق خواننده به خودانتقادي دارد و در نهايت او را در برانگيختن خودش به سوي پیشرفت خود و تعالي خويشتن خويشش همراهي و هدايت مي كند.
و باز در هر مرحله سعي در هدايت فرد به سوي خرابات دارد تا بخشهاي ضعيف منش و شخصيت فرد در آنجا توسط خود شخص ويران گردد و بر اين بستر از نوع شخص به ساختن منش و شخصيتي نو بپردازد…
گوینده سخن زیبا : حميد
حميد شعري از عباس معروفي با عنوان سيب و همچنين دو شعر سروده خويش را با عنوان هاي كنسرت نيمه شب و نام تو را در قالب سخن زيبا براي گروه در ساعت ۵:۳۸ دقيقه خواند.
نکات قابل ذکر :
سعيد در وقت درخواستي خويش در قالب باشگاه تئاتر و موسيقي با مسووليت خودش و آرزو و زير نظر و مديريت ناهيد؛ همراهان را دعوت به ديدن تئاتر عشقه نمود.

پويا مدير باشگاه فيلم و سينما در وقت درخواستي خويش همراهان را براي هماهنگي بيشتر و بهتر با باشگاه فيلم و سينما فراخواند و از آنان دعوت نمود كه برنامه هاي تفريحي سينمايي را با هماهنگي با اين باشگاه اجرا كنند تا همدلي در گروه در اين زمينه نيز افزايش يابد و ديگر اينكه با ارايه ليست فيلم هايمان به اين باشگاه؛ خودمان را در ايجاد يك آرشيو فيلم همراهي كنيم تا اين آرشيو را به اشتراك همديگر بگذاريم.

گفت و شنود آزاد با موضوع : پیشرفت خود در قالب گفت و شنو
در اين نشست درباره ارتقاي خود در قالب كتاب ۷ عادت مردمان موثر گفت و شنود كرديم. كه انديشه هايي كه به ميان آمد را در زير خواهيم خواند…

– شخصيت همچون يك نقاب يا پرسونا بوده و سطحي تر است در حاليكه منش درون ماست و عمقي تر است.
– درباره تاثير برداشت در پیشرفت خود صحبت شد. اينكه كسي كه بر اساس برداشتي نادرست براي پيدا كردن يك آدرس در شهر تبريز نقشه شهر سنندج را بدست دارد قطعا به جايي نخواهد رسيد. يا كشاورزي كه بر اساس برداشتي نادرست در زمين كشاورزي خود جو كاشته و بر اين گمان بوده كه گندم كاشته قطعا گندم درو نخواهد كرد. پس برداشت هاي آگاهانه و درست و نوع نگرش واقعي ما و نه بدبينانه و نه خوشبينانه ما ؛ تاثير ژرفي بر پيشرفت و ارتقاي ما خواهند داشت.كه اگر درست در نظر گرفته شوند ما به راه درست خواهيم رفت و در غير اين صورت از مسير درست به بيراهه خواهيم رفت.
– هر پيشرفت علمي بدست آمده از تغيير برداشت ها و گسست از سنت پيشين و برداشت گذشته است.
– درباره برداشتهاي مبتني بر اصول اساسي صحبت شد اصول اساسي اصولي هستند كه در رشد و ارتقا و دگرگوني فرد موثر بوده و با تعصب و جانبداري ناآگاهانه به وضعيت پيشين و گذشته همراه نيست.
– درباره عظمت اصلي و عظمت فرعي و تاثير آن در ارتقاي فردي و جمعي صحبت شد.
-هنگامي كه در مسير ارتقاي خويش گام بر مي داريم و به مشكلي بر مي خوريم بهتر است كه زوايه نگرش خود به مشكل را دگرگون كنيم تا با ارتقا يافتن به سطحي تازه تر و نوين تر بتوانيم از آن مشكل گذر كنيم.
– رنچ را با تغيير برداشت مي توان بهتر تحمل كرد. مي توانيم به رنج و مشكلمان نينديشيم و به تمركز ذهن و انرژي روي آن انرژي را روي پيدا كردن يك راه حل متمركز كنيم و با اين تغيير برداشت و نگرش مي توانيم خود را ارتقا دهيم و از رنجمان بكاهيم.

زمان پایان نشست :
ساعت ۷:۵۰ دقيقه
برنامه نشست آینده :
مسووليت هاي زير توسط همراهان زير داوطلبانه بر عهده گرفته شد.
دبير : شهاب
كمك دبير: پويا
كتاب : ناهيد
سخن زيبا: ساسان

 

قبلیبعدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*