صفحه اصلی انجمن ها قوانین کشور قانون تغییر ساعت در اول بهار و اول پاییز

 • این موضوع 2 پاسخ، 1 کاربر را دارد و آخرین بار در 1 سال، 12 ماه پیش بدست نیما به‌روزرسانی شده است.
نمایش 2 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #6536 پاسخ
   نیما
   مدیرکل

   نظر شما در خصوص تغییر ساعت و جلو بردن آن به مدت یک ساعت در اول سال و برگشت آن به زمان قبل در اول پاییز چیست؟

    

    

   توضیحات انجمن قوانین کشور:

   این انجمن برای ارائه نظرات در خصوص قوانین برای تبادل نظر ایجاد شده که به منظور ایجاد امکان جهت در اختیار قرار گرفتن نظرات مختلف مردم به نمایندگانشان می باشد.

   به امید آنکه نظرات مردم از این طریق در اختیار قانونگذاران به طور مستقیم قرار گیرد تا نمایندگان مجلس که نمایندگان مردم هستند در هنگام قانونگذاری به آنها توجه داشته باشند. شاید که نظر و پیشنهادی ارائه گردد که پیش از این مطرح نشده بوده و راهگشا باشد.

    

   گروه نیک اندیشان به هیچ گروه و مکتبی وابسته نیست و در این انجمن نیز بر طبق اساسنامه گروه نیک اندیشان ، تبلیغ گروه سیاسی و مذهبی خاص و مکتب و مذهب خاص مجاز نمی باشد و مطالب حاوی تبلیغ یا توهین مکتب و گروه خاص پاک خواهند شد.

   گروه نیک اندیشان هیچگاه فعالیت سیاسی نداشته و نخواهد داشت و این انجمن نشان دهنده خط سیاسی خاصی نیست و صرفا جهت تبادل نظر ایجاد شده است.

   • این موضوع 2 سال، 7 ماه پیش توسط نیما اصلاح شده است.
   • این موضوع 2 سال، 7 ماه پیش توسط درود اصلاح شده است.
   • این موضوع 2 سال، 7 ماه پیش توسط درود اصلاح شده است.
   • این موضوع 2 سال، 7 ماه پیش توسط درود اصلاح شده است.
  • #6538 پاسخ
   نیما
   مدیرکل

   به نظر من نیازی به این تغییر نیست و هنگامی که روز بلند می شود افراد در ساعتی که برای رفتن به سرکار بیدار می شوند اگر ساعت در اول سال تغییر داده نشود ، هوا روشن هست و این موضوع به آنها کمک می کند که از نور روز استفاده بیشتری کنند و در مسیری که به سرکار می روند روشنایی روز را تجربه کنند و در تاریکی به سرکار نروند .
   در حالی که گر ساعت ها تغییر کنند بسیاری از افراد ممکن است که مثل نیمه دوم سال در تاریکی صبح سرکار بروند و در تاریکی نیز برگردند و محل کار آنها نیز از روشنایی روز برخوردار نباشد و از روشنایی بهره ای نبرند.
   در ضمن این که هنگامی که ساعت در اول سال جلو کشیده می شود عصر هنگامی که دیر وقت هوا تاریک می شود مردم سعی می کنند از روشنایی بهره بیشتری ببرند در نتیجه دیرتر می خوابند و صبح با مشکل بیدار شدن و خستگی مواجه می شوند و در کل سیستم بدن و روند زندگی با تغییر ساعت به هم می خورد و بهره چندانی هم از روشنایی نصیب افراد نمی شود.

  • #6539 پاسخ
   نیما
   میهمان

   بسیاری عنوان می کنند که این موضوع به دلیل مصرف کم برق در واحدهای بازرگانی و تجاری و خانگی ، صرفه جویی فراوانی را به دنبال دارد . اما لازم است این موضوع را در نظر بگیریم که نیروی انسانی که با عنوان منابع انسانی از آن یاد می شود ارزش فراوانی باری جامعه و واحدهای بازرگانی و تجاری دارد و افسردگی ناشی از کمبود نور و روشنایی برای همین واحدها و به جامعه آسیب های بسیاری به دنبال خواهد داشت.
   بنابراین در هر تصمیم کلان ضروری هست که اولویت بررسی در خصوص اثرات تصمیم بر روی نیروی انسانی باشد .
   انسان همه انرژی و منابع را برای زندگی بهتر خود مصرف می کند اگر به خاطر صرفه جویی در منابع دیگر ، منابع انسانی آسیب ببینند، هدف از زندگی و فلسفه وجودی انسان زیرسوال خواهد بود.

نمایش 2 پاسخ رشته ها
پاسخ به: قانون تغییر ساعت در اول بهار و اول پاییز
اطلاعات شما: