رازهای موفقیت در زندگی (۷ رازی که افراد موفق می دانند)

۱۳۹۷/۱۰/۲۱

۱:۵۶ ب٫ظ


درود
رازهای موفقیت در زندگی (7 رازی که افراد موفق می دانند)

قایق زندگی  با انتخاب استاد یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

فکر می کنید افراد موفق برای موفقیت در زندگی شان چه کارهایی انجام می دهند؟ به نظرتان دست یابی به موفقیت در زندگی چگونه حاصل می شود؟

موفقیت در زندگی برای برخی به معنای ثروتمند شدن است؛ برخی دست یابی به قدرت را معادل با موفقیت می دانند و هستند کسانی هم که می خواهند تأثیری مثبت بر جهان اطراف خود بگذارند و این گونه به موفقیت دست پیدا می کنند.

تمامی این اهداف برای موفقیت در زندگی کاملا قابل قبول و سنجیده هستند و مشخصا موفقیت برای هر کس تعریفی متفاوت دارد، اما فارغ از این که شما چه هدفی برای دست یابی به موفقیت در ذهن داشته باشید، باید به خاطر داشته باشید که هیچ موفقیتی بدون تلاش و زحمت به دست نخواهد آمد.

راز موفقیت چیست؟

تا کنون راهنماها و دستورالعمل های متفاوت و گوناگونی در قالب مقاله، کتاب و … به چاپ رسیده و منتشر شده اند، چرا که همانگونه که عنوان شد، موفقیت در زندگی مبحثی است که برای هر شخص تعریفی به خصوص خواهد داشت. به همین جهت گستره وسیعی از مطالب را شامل می شود. البته پیشنهادهای ارائه شده در برخی متون مرتبط با موفقیت بعضا چندان نتیجه بخش نبوده اند، به همین خاطر نمی توان با استناد به یک منبع مشخص به هدف دست یافت و تحقیقات جامع تری را می طلبد.

در این مقاله تلاش ما بر آن بوده است تا اطلاعات مفید موجود درباره موفقیت در زندگی در برخی منابع را گردآوری کنیم و در اختیار شما بگذاریم. این اطلاعات در قالب توصیه هایی عنوان خواهد شد که بعضا توسط افراد موفق و مشهوری عنوان شده اند. با ما همراه باشید تا جزئیات بیشتری در این باره در اختیارتان قرار دهیم.

رازهای موفقیت در زندگی (7 رازی که افراد موفق می دانند)

رازهای طلایی برای موفقیت در زندگی

راز اول برای دست یابی به موفقیت در زندگی : به جای انگیزه سازی، سعی کنید بر مسئولیت پذیری و تعهد تمرکز کنید

تا چه حد به هدفی که برای موفقیت در زندگی برای خود در نظر گرفته اید تعهد دارید؟ این هدف چقدر برای شما اهمیت دارد و برای دست یابی به آن چه فداکاری هایی حاضرید انجام دهید؟ با وجود آن که تا کنون مطالب زیادی در تمجید انگیزه و انگیزه سازی در منابع مختلف منتشر شده است، باید به خاطر داشت که تعهد و مسئولیت پذیری به مراتب نقش مهمتری از انگیزه در دست یابی به هدف دارد و شخصی که به هدف خود تعهد داشته باشد، به دنبال آن انگیزه هم پیدا خواهد کرد.

قایق زندگی  با انتخاب استاد یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

راز دوم برای دست یابی به موفقیت در زندگی : بزرگ فکر کنید

«خطر به مراتب بزرگ تری که بیشتر ما را تهدید می کند، انتخاب هدفی بزرگتر از حد معمول و عدم توانایی در دست یابی به آن نیست، بلکه انتخاب هدفی کوچک و رسیدن به آن است.». این جمله از مایکل آنجلو، هنرمند و نقاش مشهور به یادگار مانده است و با وجود این که قرن ها از مرگ او می گذرد، هنوز هم عده زیادی از این گفته او الهام می گیرند.

افراد بسیار زیادی هستند که برخی اهداف شان را به منظور دست یابی به اهدافی واقع گرایانه تر کنار می گذارند و فکر می کنند این گونه قادر به کسب موفقیت در زندگی خواهند بود. مشخصا کنار گذاشتن رویاها و رفتن به دنبال اهداف ساده تر کاری است که اکثر افراد عادی ترجیح می دهند، اما با به یاد داشتن این جمله از مایکل آنجلو می توان به این نتیجه رسید که چنین رویکردی اساسا می تواند باعث سلب موفقیت از افراد شود. بنابراین بد نیست اگر کمی جاه طلب باشید و به دنبال اهداف بزرگتر و رویاهای خود بروید.

راز سوم برای دست یابی به موفقیت در زندگی : به جای فکر کردن به نتیجه کار، به دانش و تجربه حاصل شده از مسیر دست یابی به آن فکر کنید

اگر تمرکز شما بیشتر بر چیزهای جدیدی باشد که در مسیر دست یابی به موفقیت کسب می کنید و به پیشرفت و روز به روز بهتر شدن فکر کنید، انگیزه بسیار زیادی برای ادامه راه پیدا خواهید کرد و امکان کسب موفقیت در زندگی بیشتر می شود. در سوی دیگر اما اگر فکر و ذکر شما معطوف به دست یابی به هدف باشد، انگیزه شما ثبات و دوامی نخواهد داشت و به محض سربرآوردن مشکلات، انگیزه ادامه راه را از دست خواهید داد. با این تفاسیر توصیه دیگر ما برای کسب موفقیت در زندگی این است که به جای تمرکز بر مقصد، به مسیر راهی که می پیمایید فکر کنید. به این فکر کنید که در طول مسیر چه چیزهای جدیدی یاد می گیرید و کدام بخش از نقاط ضعف خود را می توانید بهتر کنید.

رازهای موفقیت در زندگی (7 رازی که افراد موفق می دانند)

راز چهارم برای دست یابی به موفقیت در زندگی : کاری را پیدا کنید که از انجام دادنش لذت می برید و برای پیشبرد آن تلاش کنید

زمانی در حال گام برداشتن در مسیر منتهی به موفقیت خواهید بود که کاری را انجام دهید و به خاطرش دستمزدی دریافت نکنید.

این یکی از جملات موفقیت است که اپرا وینفری، از افراد شناخته شده در عرصه سرگرمی و مطبوعات درباره موفقیت در زندگی عنوان کرده است. تصور کنید در حال حاضر شغلی دارید و تمامی پله های ترقی موجود در آن را طی کرده اید؛ در نهایت خود را در حالی خواهید یافت که به سختی کار می کنید و بخش اعظم زمان خود را صرف کارتان می کنید. اما اگر از کاری که انجام می دهید متنفر باشید آن گاه موفقیت در آن به معنای موفقیت در زندگی خواهد بود؟ مشخصا جواب این سؤال منفی است.

اگر توانایی این را داشته باشید که به جای چنین کاری تمرکز خود را معطوف به فعالیتی کنید که از انجام دادنش لذت می برید و به آن علاقه دارید، مطمئنا گام مطمئن تری برای کسب موفقیت در زندگی برداشته اید. علاقه سبب ایجاد انگیزه می شود و امکان کسب موفقیت به مراتب بیشتر می شود؛ موفقیت در چنین کاری هم به نوبه خود به معنای برآورده شدن رویاها و آرزوهایی است که در سر داشته اید.

راز پنجم برای دست یابی به موفقیت در زندگی : افکار بازدارنده را کنار بگذارید

چگونگی افکار شما تأثیر مستقیمی بر احساسات می گذارند و در نهایت همین احساسات هستند که مشخص کننده نگاه شما به کاری که انجام می دهید خواهند بود. مشخصا در ذهن هر انسانی افکار زیادی می آیند و می روند، اما اگر بخواهید به موفقیت در زندگی برسید، باید این توانایی را در خود به وجود بیاورید که بر کدام افکار متمرکز شوید و آن هایی که احساس می کنید برای ادامه مسیرتان کمک کننده نیستند را کنار بگذارید: افکاری مانند ترس یا تردید که از لحاظ احساسی شما را متوقف می کنند و از ادامه مسیر باز می دارند. در سوی دیگر اما با هیجان داشتن، تمایل به داشتن تجربه های جدید، خارج شدن از منطقه امن و دیگر افکار و احساسات این چنینی می توانید به موفقیت در زندگی برسید.

رازهای موفقیت در زندگی (7 رازی که افراد موفق می دانند)

راز ششم برای دست یابی به موفقیت در زندگی : استفاده از خلاقیت

پس از آن که افکار و احساسات بازدارنده را شناسایی کردید و کنارشان گذاشتید، نوبت به استفاده از خلاقیت می رسد. زمانی که همه چیز بر وفق مراد است و خوب پیش می رود، سرشار از انرژی مثبت هستید و می توانید در کار و زندگی شخصی خود از آن استفاده کنید و به موفقیت در زندگی برسید، اما به خاطر داشته باشید زمانی که کنترل اوضاع از دست خارج می شود و شرایط دشوار می شود نباید خود را ببازید و اتفاقا در این زمان باید انرژی بیشتری معطوف به فعالیت ها کنید.

راهکاری سودمند برای این کار استفاده از خلاقیت و نگاه کردن به اوضاع و شرایط با دیدی دیگر است. اگر مرتبا این جمله را تکرار کنید که «من از کارم متنفر هستم»، مطمئنا نتایج خوبی به دست نخواهید آورد و کسب موفقیت در زندگی بسیار دشوار می شود؛ برای نمونه در این هنگام اگر از کارفرمای تان دل خوشی ندارید یا کارتان خسته کننده است، سعی کنید با استفاده از خلاقیت به گونه ای دیگر مسائل را مد نظر قرار دهید؛ به خاطر داشته باشید که حتی از این کار خسته کننده و این کارفرمای نه چندان خوش رفتار هم می توان چیزهای تازه ای یاد گرفت و برای کسب موفقیت در زندگی از آن ها استفاده کرد، بنابراین به هنگام مواجه با شرایط دشوار خود را نبازید.

راز هفتم برای دست یابی به موفقیت در زندگی : کمی با خودتان رفتار سخت گیرانه تری داشته باشید

زمانی که برای انجام کاری به خصوص انگیزه داشته باشید، آن کار را انجام خواهید داد و انجام دادن کار نتایجی به همراه خواهد داشت. اما گاهی اوقات ممکن است نتیجه دلخواه از انجام فعالیت ها به دست نیاید. در این زمان اگر به خودتان آسان بگیرید و از قرار گرفتن در موقعیت های دشوار اجتناب کنید، از هدف خود دور خواهید شد؛ به عبارت دیگر اگر منتظر موقعیت یا فرصتی بمانید که بتوانید اوضاع را تغییر دهید به مرور زمان افکار بازدارنده و حتی افسردگی به سراغ شما خواهد آمد و اگر به دنبال کسب موفقیت در زندگی باشید، این گونه احساسات و افکار آخرین چیزی است که به شان نیاز پیدا خواهید کرد.

با این تفاسیر بهتر است رویکرد سخت گیرانه تری در مواجه با خود داشته باشید و به هنگام رویارویی با شرایطی دشوار خود را به چالش بکشید و حتی اگر از انجام کاری واهمه دارید، آن را انجام دهید. با منتظر ماندن برای رخ دادن اتفاقی خوشایند تنها از کسب موفقیت در زندگی دور خواهید شد و این رویکرد نتیجه دیگری به همراه نخواهد داشت.

قایق زندگی  با انتخاب استاد یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

قبلیبعدی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

46 + = 51