چرا مدیریت زمان مهم است؟

۱۳۹۷/۰۹/۲۳

۹:۲۸ ب٫ظ


درود
چرا مدیریت زمان مهم است؟

قایق زندگی  با انتخاب استاد یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

مدیریت زمان چیست؟ مدیریت زمان را می توان مجموعه ای از اصول، شیوه ها، مهارت ها، ابزارها و سیستم هایی است که به شما کمک می کند تا زندگی خود را مدیریت کنید و از زمان خود برای انجام آنچه می خواهید، استفاده کنید.

چرا مدیریت زمان مهم است؟

مدیریت زمان برای زندگی شخصی و موفقیت شغلی مهم است. مدیریت زمان به شما می آموزد که چگونه زمان خود را به طور موثر مدیریت کنید و از آن برای مدیریت درست زندگی استفاده کنید.

در ادامه این مقاله به چند دلیلی اشاره می کنیم که توضیح می دهد چرا مدریت زمان بسیار مهم است و چگونه می تواند به شما کمک کند تا از وقت خود استفاده کرده و آن را به طور مفید مدیریت کنید:

۱- زمان یک منبع ویژه است که نمی توانید برای استفاده بعدی آن را ذخیره کنید. هر کس مقدار دقیق و مشابهی زمان دارد. زمانی که به خوبی استفاده نشود را نمی توان بازیابی کرد.

چرا مدیریت زمان مهم است؟

۲- اکثر مردم احساس می کنند که برای انجام دادن کارهایشان به زمان بیشتری نیاز دارند و زمان کافی ندارند. آنها امور مالی ضعیف، استرس، روابط بد و ورزش نکردن را با کمبود وقت توجیه می کنند. مدیریت زمان به صورت صحیح، به شما کمک می کند تا زمان مناسب برای آنچه که می خواهید انجام دهید و آنچه باید انجام دهید را پیدا کنید.

۳- برای رسیدن به چیزهایی که در زندگی می خواهید، به زمان نیاز دارید. اگر منتظر زمان اضافی باشید، بازی را می بازید. از طریق مدیریت زمان ، می توانید «زمان» ایجاد کنید و فقط منتظر رسیدن آن لحظه نباشید. با برنامه ریزی عاقلانه وقت تان، زمان بیشتری برای انجام کارهای بیشتر خواهید داشت.

۴- مدیریت زمان به شما در تنظیم اولویت های تان کمک می کند.

قایق زندگی  با انتخاب استاد یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

۵- زمان، ۲۴ ساعت در روز است، بنابراین زندگی خود را عاقلانه برنامه ریزی کنید.

۶- مدیریت زمان به شما کمک می کند تا انتخاب های آگاهانه داشته باشید، بنابراین می توانید بیشتر وقت خود را صرف انجام کارهای مهم و ارزشمند کنید.

۷- شما می توانید برای کارهایی که برای شما مهم هستند، وقت بگذارید. حتی زمان کمی در روز، یا حتی یک بار در هفته، این کار شما را به اهداف تان نزدیکتر می کند و از پیشرفتی که حاصل می شود، شگفت زده خواهید شد.

۸- با بهره گیری از مهارت ها و ابزارهای مدرن مدیریت زمان ، می توانید با تلاش و زمان کمتر، بیشتر کار کنید. مدیریت زمان می تواند به کاهش زمان تلف شده و انرژی هدر رفته منجر شود و شما را خلاق تر و کارآمد تر کند، و شما را قادر می سازد تا کار درست را در زمان درست انجام دهید. این کار منجر به تعادل و تحقق بیشتر در زندگی شما خواهد شد.

۹- امروزه، چیزهایی که باعث حواس پرتی در زندگی می شوند، زیاد هستند، بنابراین زمان بسیار زیادی برای فعالیت های بی اهمیت هدر می رود. از خود بپرسید، آیا تماشای این برنامه یا آن برنامه تلویزیونی، خواندن این یا آن شایعه و یا شرکت در یک فعالیت خاص، چیزی به زندگی شما اضافه کند یا خیر. آیا زمانی که صرف شرکت در یک فعالیت شده است، به درستی صرف شده است یا هدر دادن وقت و انرژی بوده است؟

چرا مدیریت زمان مهم است؟

۱۰- هر روزه، انتخاب های زیادی پیش روی افراد می باشد، و سوال این است که آیا هر آنچه در زندگی تان پیش بیاید را دنبال می کنید یا اینکه آگاهانه چیزی را انتخاب کنید؟ آیا اجازه می دهید که حواس پرتی های دیگر، شما را از اهدافتان بازدارد یا اینکه با اراده و مصمم هستید و بدون تلف کردن وقت و انرژی تان، به طور مستقیم در جهت هدفتان قدم بر می دارید؟

۱۱- مقدار کمی کناره گیری و آرامش داخلی در مدیریت زمان مفید است. آنها به شما کمک می کنند تا از صرف انرژی احساسی و ذهنی زیاد، دوری کنید، مثلا مردم در مورد شما چه می گویند یا چه فکری می کنند. آنها با وجود حواس پرتی و یا مشکلات، به شما کمک می کنند آرام باشید، و این موجب صرفه جویی در وقت و انرژی زیادی می شود که می توانید برای فعالیت های بهتر و پر سود تر صرف کنید.

چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید و ابزارهای زیادی وجود دارند که می توانید برای مدیریت وقت خود از آنها استفاده کنید. هر روز زمان زیادی تلف می شود که می توانید بهتر از آن استفاده کنید. می توانید تغییراتی ایجاد کنید که به طور موثر باعث افزایش زمان مورد استفاده در هر روزتان شود.

فکر کردن، برنامه ریزی، بررسی مدیریت زمان توسط دیگران و خواندن کتاب ها و مقالات در مدیریت زمان ، این مهارت ها را توسعه می دهد و ایده های خوبی به شما می دهد.

در میان بسیاری از تغییراتی که می توانید برای مدیریت زمان انجام دهید، یکی از آنها مهم و آسان است که در دسترس می باشد و آن، صبح زود از خواب بلند شدن است. تا دیر وقت تلویزیون نگاه نکنید و کمی زودتر بخوابید. این باعث می شود که زودتر از خواب بلند شوید.

حتی ۱۵ دقیقه زودتر بیدار شدن نیز بسیار خوب است. این زمان، زمان آرامش است، قبل از اینکه دیگران از خواب بلند شوند، می توانید به خواندن، مدیتیشن، ورزش و یا برنامه ریزی روز خود، بپردازید.

برای خلاص شدن از احساسی که شما می گوید کار زیادی دارید اما وقت کافی ندارید، سعی کنید فکر کنید، انگار که تمام زمان دنیا متعلق به شماست.

این نوع تفکر شما را قادر می سازد بدون استرس و فشار، بر روی آنچه می خواهید انجام دهید تمرکز کنید. همیشه زمان خود را به خوبی برنامه ریزی کنید و آن را در مسائل بی فایده هدر ندهید. مراقب باشید که کارها را به عقب نیاندازید و همه چیز را به بهترین نحو ممکن با تمرکز و توجه انجام دهید.

وقت کافی در روز ندارید؟ آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه زمان خود را مدیریت کنید؟ یادگیری در مورد مدیریت زمان می تواند به شما کمک کند که زمان خود را به طور موثر تر مدیریت کنید. با بهبود اراده و انضباط نفس خود می توانید زمان خود را آسان تر کنترل کنید.

قایق زندگی  با انتخاب استاد یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

قبلیبعدی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 6 =