رشد فردی چیست و چرا شما به آن نیاز دارید؟

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

اگر به مباحث موفقیت و روانشناسی علاقه مندید، احتمالا تاکنون عبارت رشد فردی به گوشتان خورده، ولی ممکن است ندانید که معنای آن چیست. به همین جهت در این مقاله به دو سوال مهم رشد فردی چیست و چرا شما به آن نیاز دارید؟ پاسخ می دهیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

رشد فردی چیست ؟

رشد فردی به اقداماتی که در جهت بهبود عادات، رفتار و اقدامات و واکنش های یک شخص صورت می گرد، اطلاق می شود.

در ادامه مثال هایی آورده شده است تا  به شما بهتر نشان دهد که رشد فردی چیست ؟

  • یادگیری کنترل خشم
  • یادگیری غلبه بر تعلل
  • یادگیری غلبه بر تنبلی
  • یادگیری مودبانه تر و موجه تر رفتار کردن
  • تبدیل شدن به فردی مسئولیت پذیرتر
  • یادگیری چیزهای جدید و توسعه ی مهارت های جدید
  • تغییر ذهنیت و مثبت تر شدن
  • یادگیری مدیریت زندگی
  • یادگیری افزایش هوش هیجانی
  • و …

رشد فردی موفق، نیازمند انگیزه، به دنبال پیشرفت بودن، و تمایل به تلاش برای ایجاد تغییر است.  شما هم چنین باید تمایل داشته باشید که از منطقه امن خود بیرون بیاید، و گاهی کارهایی را بکنید که آسان نیستند، اما برای خودتان منفعتی را به دنبال دارند. یک ذهن باز و طالب برای یادگیری و پیشرفت نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

رشد فردی، یک فرآیند پیوسته است که از همان اوایل شروع شده است، اما اغلب توسط والدین، معلمان، و محیط شکل داده می شود. با این حال برای اینکه بیشترین بهره را از آن ببرید، باید از این فرآیند آگاه باشید، بدانید فرایندهای رشد فردی چیست و برای پیشرفت و بهبود دادن خودتان، گام های درستی را بردارید.

گاهی مشکلات و دشواری ها محرک هایی هستند که خواسته شما برای پیشرفت و رشد را به وجود می آورند تا در زندگیتان تغییری به وجود آید. گاهی نیز بعد از خواندن یک کتاب الهام بخش، دیدن یک فیلم یا خواندن درباره افرادی که به موفقیت رسیده اند، مردم الهام می پذیرند و به سمت رشد فردی قدم بردارند.

رشد فردی اغلب باعث به وجود آمدن تغییر در زندگیشان می شود، و مدیریت زندگی  و خودآگاهی شان را بسط داده، مهارت هایشان را بهبود بخشیده، و مهارت هایی جدید را توسعه می دهد.

چگونه رشد فردی را بیاموزید؟

کتاب ها، کارگاه ها، مقالات و مربیان زیادی هستند که رشد فردی را آموزش می دهند. اگر این موضوع برایتان جذاب و جالب است و همان کاری است که می خواهید انجام دهید، می توانید تمام این اطلاعاتی که نیاز دارید را با جست و جو در اینترنت پیدا کنید.

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

رشد فردی می تواند در تمام جوانب زندگی به شما کمک کنید. می تواند به شما در محل کارتان کمک کند. می تواند نگرش شما نسبت به کار را تغییر دهد و لذا فرصت هایی جدید برای پیشرفت را در اختیارتان قرار دهد. رشد فردی به شما در رشد احساسی و ذهنی کمک می کند و باعث می شود که موجه تر، دوست داشتنی تر و فردی مثبت تر شوید.

روش های زیادی برای رشد فردی وجود دارد، همانند تجسم خلاقانه، تکرار تصدیقات و تاکید بر آنها، توسعه ذهنیتی مثبت و مدیتیشن. رشد فردی هم چنین شامل مشاوره، مربی گری و خوانش است.

یک روش ساده و سودمند برای رشد فردی این است که به رفتار خودتان و زندگی تان با ذهن باز نگاهی بیاندازید. این به شما نشان می دهد که باید برای در خودتان و زندگیتان چه تغییراتی ایجاد کنید.  نگاه به نوع رفتار مردم و نوع کارهایشان نیز به شما در این زمینه کمک می کند. بدین صورت، می توانید ویژگی های مثبت و منفی را تشخیص دهید، از آنها آگاه شوید، و بدانید که آیا این ویژگی ها را دارید و یا آنها را کم دارید. و بدین صورت، چیزی که برای بهبود خودتان لازم دارید را یاد خواهید گرفت.

مردم با هم دیگر فرق می کنند، و چیزی که برای یک نفر جواب می دهد ممکن است به درد یک نفر دیگر نخورد. این بدین معنی است که بعد از اینکه فهمیدید رشد فردی چیست ، ممکن است روش های متعددی و راه های متفاوتی را برای رشد فردی پیدا کنید تا بفهمید کدامشان برای شما مناسب است.

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

پست قبلیNext Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

68 + = 75